KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé Ivo Slavotínek (KDU-ČSL): Každý přece chce raději ŽÍT DOMA než v domově!
Zpět

Ivo Slavotínek (KDU-ČSL): Každý přece chce raději ŽÍT DOMA než v domově!

Přidáno 19. 2. 2024
Ilustrační foto
5plus2

Podle průzkumů, které jsme si v rámci Olomouckého kraje nechali zpracovat, má 8 z 10 seniorů zájem o poskytování nejrůznějších sociálních služeb v domácím prostředí. Prostě chceme ŽÍT DOMA, to je přirozené. Zatím se to ale, například z důvodu nedostatečné časové dostupnosti domácí péče, celé řadě lidí nedaří zařídit. Senioři jsou tak někdy nuceni volit pobytovou péči v domovech pro seniory, přestože by ještě mohli zůstat doma.

Na hejtmanství nyní proto pracujeme na zlepšení dostupnosti terénních služeb. V domácím prostředí je navíc možné poskytovat péči, která je plně přizpůsobena specifickým potřebám konkrétního klienta i jeho rodiny. Lidé prostě žijí “ve svém”, což pozitivně ovlivňuje jejich psychický stav. A pro klienty i veřejné rozpočty je taková péče výrazně levnější.

Naším cílem je, aby do dvou let mohli senioři a zdravotně postižení v celém kraji zůstávat maximální možnou dobu v domácím prostředí a nemuseli se stěhovat do pobytových zařízení kvůli úkonům, které dnes už poskytovatelé pečovatelské služby umí zajistit u nich doma.

Více zde