KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé Informativní důchodová aplikace překonala 2 000 000 spuštění
Zpět

Informativní důchodová aplikace překonala 2 000 000 spuštění

Přidáno 12. 2. 2024
Ilustrační foto
Proprarodice.cz

Informativní důchodová aplikace (IDA) je velmi úspěšnou službou ePortálu ČSSZ. Od svého spuštění v červenci 2021 byla využita již více než 2milionkrát. Velké množství klientů si tak ověřilo své evidované pojistné doby nebo zjistilo předběžnou výši svého budoucího důchodu. Průměrná návštěvnost služby IDA je přes 2 tisíce návštěvníků denně, přičemž v posledních měsících zájem často přesahuje 4 tisíce přístupů denně. Rekordním číslem ovšem zůstává návštěvnost 60 488 uživatelů v jednom dni.

IDA poskytuje přehlednou a srozumitelnou informaci o tom, zda ČSSZ eviduje všechny doby pojištění klientů, kolik let klientům chybí pro získání potřebné doby pojištění nebo do dosažení důchodového věku, ale také orientační výši důchodu podle reálných údajů o dosavadních výdělcích, dobách pojištění a vyloučených dobách, které má ČSSZ ve své evidenci. Odhad výše starobního důchodu je tím přesnější, čím je klient blíže datu svého odchodu do důchodu. Odhadovaná výše důchodu není predikcí do budoucna, ale vyjádřením v současné hodnotě peněz bez ohledu na budoucí valorizace, inflaci a podobně. Díky tomu si klient může udělat lepší představu o výši svého důchodu v porovnání s aktuální ekonomickou situací a vyhodnotit, jak se nejlépe na nové životní období připravit.

„Dva miliony spuštění Informativní důchodové aplikace (IDA) je skvělé číslo. Jasně ukazuje, že klienti mají velký zájem o informace ohledně svého důchodu, které jim aplikace umí rychle a jednoduše nabídnout. Každý by se měl zajímat o dobu svého důchodového pojištění i další související záležitosti ještě dlouho předtím, než půjde podat žádost o důchod. IDA je v tomto ohledu opravdu skvělým pomocníkem. Kdo se do ní tedy ještě nepodíval, ať to co nejdříve udělá,“ uvedl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Více zde.