KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé Hlasujte v prezidentských volbách a pomozte porazit populismus
Zpět

Hlasujte v prezidentských volbách a pomozte porazit populismus

Přidáno 12. 1. 2023
Ilustrační foto
Sdělení Mariana Jurečky
Milé sestry a bratři, milí příznivci KDU-ČSL,

dovoluji si vás oslovit u příležitosti nového roku a nadcházející zásadní celospolečenské události – volbě prezidenta České republiky, jejíž první kolo se uskuteční již tento pátek a sobotu 13. a 14. ledna.

Jak víte, naše koalice SPOLU ve volbách podpořila tři demokratické kandidáty: Pavla Fischera, Petra Pavla a Danuši Nerudovou. Jsou to lidé, kteří by jistě zvládli důstojně zastávat nejvyšší úřad v naší zemi, plnit své povinnosti a respektovat přitom Ústavu, spojovat a pozitivně motivovat naší zemi a důstojně Česko reprezentovat na mezinárodním poli. Děkuji těm mnoha stovkám z vás, kdo jste vyslyšeli naši výzvu a pomáháte v jejich kampani, ať již vyvěšením plachet nebo dalšími formami.
 
Ke každému ze 3 námi podpořených kandidátů jistě lze mít výhrady. Ovšem já vás tímto prosím a žádám, běžte k volbám a pokud možno volte jednoho z nich. Každá z těchto tří osobností je, jak pevně věřím, lepší volbou, než jsou populističtí kandidáti.
 
Pevně věřím, že minimálně jeden ze tří námi podpořených kandidátů, Pavel Fischer, Petr Pavel či Danuše Nerudová, postoupí do 2. kola prezidentských voleb, které se uskuteční 27. a 28. ledna 2023. Vaše hlasování a pomoc v kampani v tomto 2. kole budou přinejmenším stejně tak důležité jako v kole prvním, půjde o finále, půjde o budoucnost naší země, půjde o všechno. 
 
Ještě vás jednou žádám a prosím, běžte k volbám, pomozme těmto kandidátům jak můžeme a dotáhněme společně vítězství naší koalice SPOLU v předloňských parlamentních volbách do konce. Volíme hlavu naší vlasti, která má zásadní symbolickou ale i procesní roli v celém našem ústavním systému, a to na dalších 5 a dost možná i na 10 let.
 
Pokud byste se chtěli zapojit do prezidentské kampaně a pomoci, obraťte se prosím na volebního manažera KDU-ČSL Martina Machů, který je v přímém kontaktu s volebními štáby všech 3 kandidátů: tel. 731 643 436 machu@kdu.cz
 
Přeji vám zároveň vše dobré v letošním roce, pohodu, spokojenost, klid a ať vám vše vyjde.
 
S přátelským pozdravem
 
Marian Jurečka
Předseda KDU-ČSL
štítky volbyPrezident