KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé Filip Chvátal (KDU-ČSL): V brněnské zoo vznikne nová subtropická expozice
Zpět

Filip Chvátal (KDU-ČSL): V brněnské zoo vznikne nová subtropická expozice

Přidáno 19. 2. 2024
Ilustrační foto
Skypaper

Brněnští radní schválili aktualizovaný investiční záměr, díky kterému vznikne v zoologické zahradě nová subtropická expozice. Nahradí původně plánovaný výběh pro šimpanze, který již neodpovídá podmínkám pro chov těchto primátů. Po otevření bude Zoo Brno chovat některé druhy, které nebyly na Mniší hoře dosud k vidění. Předpokládané celkové náklady dosahují přibližně 88,8 milionu korun.

„S ohledem na výsledky jednání s koordinátorem chovu šimpanzů a neustále se zvyšující nároky na tuto činnost, bylo rozhodnuto o využití stávajícího projektu pro vytvoření subtropické expozice pro chov nových živočišných druhů obývajících subtropický podnebný pás,“ uvedl náměstek primátorky Filip Chvátal (KDU-ČSL).
 
Novou expozici by si podle předpokladů mohli návštěvníci zoologické zahrady poprvé prohlédnout v roce 2026. Součástí aktualizace investičního záměru je například přestavba venkovního výběhu, při které vznikne vyhlídková skalka pro dželady nebo celoročně obyvatelná jeskyně pro damany, upraví se zázemí, interiéry, vznikne nová expozice nočních druhů zvířat, drobných savců, medúz a hadů. Úprava čeká i venkovní voliéru pro želvy a zoborožce před výtahovou šachtou.

Více zde.