KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé Filip Chvátal (KDU-ČSL): Chceme Brno proměňovat k lepšímu
Zpět

Filip Chvátal (KDU-ČSL): Chceme Brno proměňovat k lepšímu

Přidáno 1. 2. 2024
Ilustrační foto
iBrno.cz

Novým náměstkem brněnské primátorky Markéty Vaňkové (ODS) by se měl stát Filip Chvátal (KDU-ČSL). Nahradí tak Jaroslava Suchého (KDU-ČSL), který na svůj post k 30. lednu abdikoval. Filip Chvátal měl dosud na starosti zejména rodinnou politiku, nově by měl zastávat i oblast životního prostředí, vodního a lesního hospodářství a zemědělství. Změny by mělo potvrdit Zastupitelstvo města Brna při zasedání v úterý.

„V oblasti životního prostředí nás v nejbližší době čeká hned několik výzev. Jako jednu z hlavních priorit vidím posílení recyklace v Brně. Chtěl bych, aby se nám podařilo otevřít Re-Use středisko včetně nábytkové banky a dalších komodit, jako mají například ve Vídni i v Ostravě. Rád bych se také zasadil o zlepšení efektivity třídění odpadů z hlediska vývozu, rozmístění nádob, ale také tím, že zvýšíme počet polopodzemních kontejnerů. Důležitá bude realizace nového kotle ve spalovně, jako stěžejního zdroje energie pro Brno, který je nízkoemisní a nízkonákladový,“ uvedl současný radní města Brna Filip Chvátal (KDU-ČSL).
 
„V Brně je stále obrovské množství často i malých ploch, které potřebují revitalizaci a přeměnu v místa plná zeleně a odpočinku pro místní obyvatele. Program nové parky pro Brno ale i spolupráce s participativním rozpočtem je právě nástrojem, kterým chceme Brno proměňovat k lepšímu. Velmi se těším, až se nám podaří zřídit první městskou komunitní zahradu. Její umístění momentálně hledáme. Hodláme také podporovat modrozelenou infrastrukturu na sídlištích. Dalším velkým projektem jsou i Holásecká jezera, která si zaslouží obnovu. Neposlední výzvou bude zlepšení ochrany zeleně už jen díky legislativním změnám, ale i novému standardu plánování stromořadí, “ doplnil Chvátal.
 
Více zde.