KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé David Šimek (za KDU-ČSL): Ve Svitavách bude muzeum betlémů
Zpět

David Šimek (za KDU-ČSL): Ve Svitavách bude muzeum betlémů

Přidáno 18. 1. 2024
Ilustrační foto
Náš REGION

Svitavy chtějí příští rok vyhlásit výběrové řízení na vybudování muzea betlémů. Hlavním exponátem by v něm měl být 15 metrů dlouhý Svitavský mechanický betlém, který je kompletně zrestaurovaný, v městském muzeu pro rozsáhlý soubor ale vhodné místo není. Projektová dokumentace je hotová, do konce března má architekt dokončit podklady pro výběr zhotovitele, řekl starosta David Šimek (za KDU-ČSL).

„V jarních měsících, až dotáhneme rozpočet města, nastavíme mechanismus, kdy spustíme proces výběrového řízení. Mohlo by se vyhlásit zhruba v polovině roku, záleží ale na tom, jak budou připravené ostatní plánované investiční akce, které by měly začít dřív,“ uvedl Šimek. Tendr podle jeho odhadu potrvá čtyři až pět měsíců.

Budova pro betlémy by měla být postavena na místě po vybydleném bytovém objektu v sousedství Ottendorferova domu u náměstí Míru.  Plány města ale nekončí jenom u muzea, spekuluje se i o vyhlídkové věži, která by mohla nově vzniknuvší areál doplnit. „Je to taková třešnička na dortu, na níž se zatím nepracuje, protože není vidět finanční zdroj,“ doplnil starosta.
 
Více zde.