KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL): Modernizujeme zastávky veřejné dopravy v Havířově
Zpět

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL): Modernizujeme zastávky veřejné dopravy v Havířově

Přidáno 20. 2. 2024
Ilustrační foto
Karvinský a havířovský deník

V Havířově vzniknou na všech zastávkách MHD nové digitální zobrazovače jízdních řádů. Na tzv. e-paper displejích cestující uvidí, kolik přesně času zbývá do příjezdu nejbližšího spoje. Projekt s názvem Chytré zastávky Havířov, by bude hotový již během března, stát měl méně než 6 milionů.

„Tato technologie je V Evropě již používaná, ale u nás zatím příliš rozšířená není. Díky své snadné instalaci a minimálním nárokům na provoz má určitě velký potenciál. Těší nás, že občané Havířova ji také budou moci začít využívat,“ řekl havířovský náměstek pro investice a chytré město Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL).
 
Nové displeje se budou aktualizovat každou minutu a při zobrazování času příjezdu budou zohledňovat i aktuální polohu autobusu. Součástí panelu bude tlačítko, které při jednom stisknutí podsvítí displej pro lepší viditelnost. Při dvou stisknutích pak hlasový asistent nahlas přečte jednotlivé příjezdy, což pomůže zejména lidem se sníženou schopností orientace, kteří by jinak byli odkázáni na pomoc jiných. 
 
Více zde.