Zpět

Nový HLAS prosinec 2015

Přidáno 22. 12. 2015
Ilustrační foto
Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

i předvánoční číslo zpravodaje KDU-ČSL je ve znamení migrační krize, islámu a otázky uprchlíků. Ve 12 textech se zabýváme touto hlavní výzvou současnosti. Diskuse se prohlubuje a posouvá a tomu odpovídá i výběr našich témat.

Za zmínku stojí velmi přesná analýza situace našeho předsedy po teroristických útocích v Paříži. Následuje prezentace postoje KDU-ČSL, jak řešit uprchlickou krizi u nás doma, v rámci Evropské unie i mimo ni. Není lepšího léku na paniku než fakta. S těmi nás seznamuje i poslanec lékař Vít Kaňkovský, který podrobně informuje o zdravotních rizicích migrace a dospívá k závěru, že daleko nebezpečnější pro šíření jakékoli nemoci je letecký návrat jednotlivců z exotické země. Po zásluze věnujeme pozornost i těm, kdo se snaží ohroženým pomáhat. Dan Drápal píše o 153 křesťanech v iráckém Erbílu, kteří se k nám, do bezpečí, snad brzy dostanou díky nadačnímu fondu Generace 21. Dominik Obruča pak píše o pomoci uprchlíkům na Balkáně a boří leckteré mýty, které se o uprchlících šíří. Europoslanec Zdechovský a poslanec Benešík mají v tomto čísle Nového HLASu své místo především proto, že uprchlický problém nelze žádným způsobem zjednodušovat. Existuje velký problém pašeráků a zdaleka není vyhráno za hranicemi EU, u našeho spojence v NATO Turecka.
Z dalších zajímavých věcí v tomto čísle nabízíme dva brilantní komentáře k působení prezidenta Zemana na domácí i zahraničněpolitické scéně (poslanec Gabal, senátor Papoušek), článek senátorky Horské, jak napomoci k většímu zastoupení žen v politice, aniž by se uváděly do života kvóty. Blok poslaneckých příspěvků se zabývá novým svátkem Velkým pátkem (Mihola), hazardem (Bartošek), rozpočtovou politikou (Klaška). Senátor Carbol byl garantem akce věnované budoucnosti České pošty. Vytáhli jsme také odpovědi z dalších lidoveckých radních v krajských městech (Brno, Jihlava, Opava, Pardubice).

Níže Vám přinášíme celý obsah čísla. Prosíme, abyste nám zachovali přízeň a abyste svým přátelům, kteří sice znají Vás, ale ještě neznají Nový HLAS, náš zpravodaj doporučili nebo přímo objednali. Je to velmi jednoduché, stačí jedna SMS. Návod najdete na str. 24.

Pozorné čtení plné inspirace a krásné a požehnané vánoční svátky si Vám dovoluje popřát
Pavel Mareš
šéfredaktor Nového HLASU
 

Přílohy:

kategorie Nový hlas