KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Lidovecká média Nový hlas Slovo předsedy NH: Slovo předsedy: SPOLU je změna, které můžete věřit
Zpět

NH: Slovo předsedy: SPOLU je změna, které můžete věřit

Přidáno 24. 9. 2021

Vážení a milí!

Je to tady! Nejdůležitější volby se blíží. Kampaň míří k vrcholu. Nikdy jsem se nebál práce, ale v poslední době jedu opravdu nadoraz. A vidím to i na většině svých kolegů. Brzy ráno rozdávání letáků před nádražími. Dopoledne práce v poslanecké kanceláři. Pak setkání s občany, mítinky, rozhovory do médií a večer vyřizování e-mailové pošty. Je toho dost. Nestěžuji si, naopak: tahle práce mě baví a vidím v ní smysl. Chci jen, abyste věděli, že pro náš úspěch dělám maximum možného. A vím, že to tak mají i ostatní naši kandidáti.

Lidovecké priority

V říjnových volbách jde skutečně o hodně. Když jsme před rokem začali připravovat koalici SPOLU, stanovil jsem si tři cíle. Ve volebním programu koalice musí být zřetelná lidovecká stopa. Do přípravy programu jsme zapojili desítky našich lidí a odborníků a s výsledkem panuje v našich stranách i mezi veřejností spokojenost. Jsme prostě kompetentní. Naprostá většina lidoveckých priorit – prorodinná opatření, péče o životní prostředí a fungující stát – se stala prioritami celé koalice.
 
Důvěryhodnost

Druhým cílem bylo představit pozitivní vizi pro celou společnost. To, s čím se může ztotožnit většina bez laciného podbízení. Shrnutím spolupráce KDU-ČSL, ODS a TOP 09 je věta: ZMĚNA, KTERÉ MŮŽETE VĚŘIT. Řešíme problémy, které lidi skutečně trápí. Přinášíme nový politický styl. Komentátoři nám předpovídali, že nám to nebude fungovat. A ejhle: ono to funguje, ono to jde! Bez hádek, bez osočování, bez agrese. Na vlastním příkladu ukazujeme, že lze dělat politiku slušně.
 
Perspektiva pro každého

Při každých volbách čelíme hrozbám a volíme si příležitosti. Mým třetím cílem bylo zastavit hrozbu pokračující vlády populistů a extrémistů. Když tento způsob vlády neukončíme, Česko skončí zadlužené a rozvrácené, bez perspektivy pro nás, naše děti, naše rodiče i prarodiče. Z voleb může konečně vzejít vláda, která nebude podněcovat sváry mezi prarodiči a vnuky, mezi lidmi z měst a z vesnic, z „kavárny“ a z „hospod“. Vláda, která nebude rozdávat marketingové dárky vybraným firmám a skupinám, ale restartuje Česko jako celek. 

***

Milí přátelé, vím, že máte každý dost svých starostí: v zaměstnání, s dětmi, vnoučaty, s vlastním zdravím nebo s péčí o blízké. Přesto vás moc prosím, abyste si volební kampaň a volby nenechali ujít. Svobodné volby jsou neopakovatelná příležitost, jak dát najevo, kam chceme, aby se naše země ubírala. Snažme se přesvědčit své známé a pojďme k volbám. Prosím, napište e-mail, zatelefonujte, promluvte si se sousedy, se všemi, které znáte a potkáváte ve svém okolí. V pátek 8. a v sobotu 9. října je čas na konkrétní činy – čas jít k volbám. Odpočívat, modlit se za dobrý závěr povolebních jednání a za moudrost ústavních činitelů můžeme od neděle 10. 10. Nepropásněme prosím ten správný čas!
Vše dobré vám i vašim blízkým ze srdce přeje 

Váš

Marian Jurečka, předseda a lídr KDU-ČSL ve volbách 2021
 
kategorie Nový hlas