KDU.breadcrumbs.homeAktuality Lidovecká média Nový hlas Slovo předsedy NH: Slovo předsedy: Jsme lidovci, pracujeme pro lidi a máme srdce na správném místě!
Zpět

NH: Slovo předsedy: Jsme lidovci, pracujeme pro lidi a máme srdce na správném místě!

Přidáno 6. 7. 2024
Milé sestry, milí bratři, vážení přátelé!
Předně bych vám chtěl poděkovat za to, že jste přišli k volbám, podpořili koalici SPOLU a zejména naše lidovecké kandidáty. Stejně tak patří velké poděkování všem, kdo se na kampani podíleli jako dobrovolníci.
A samozřejmě musím ocenit i velké nasazení našich kandidátů. Nejen Tomáš Zdechovský, František Talíř, ale i Michaela Šojdrová a všichni další kandidáti šli do kampaně s nesmírným elánem. Energie všech, kdo se zapojili, byla úžasná. O to více mě mrzí, že výsledek není takový, v jaký jsme doufali. Přestože koalice SPOLU nakonec skončila druhá a zisk více než šesti set šedesáti tisíc hlasů je velmi slušný, pro nás lidovce to úspěch není. Naším cílem bylo obhájit dva mandáty a to se bohužel, byť velmi těsně, nepodařilo. Michaele Šojdrové chybělo asi 600 hlasů a daleko k mandátu neměl ani František Talíř. Chyběla nám pověstná trocha štěstí. Míša i František by si zasloužili zastupovat nás v Evropském parlamentu. Věřím, že i přes tento nezdar zůstanou aktivní ve veřejném životě a v KDU-ČSL a ještě o nich v budoucnu hodně uslyšíme, stejně jako o celé řadě dalších. Máme mezi sebou talentované politiky, kteří se nebojí jít s kůží na trh, nebojí se pracovat – a to je důležitý vklad do budoucna.
 
SPOLU má smysl
Když se podíváme na výsledky ostatních vládních stran u nás i v dalších zemích Evropské unie, často propadly. Sledujeme posilování populistů a extrémistů, což je pro nás velké varování. V tomto ohledu koalice SPOLU ukázala svůj smysl jako síla, která je schopná těmto protivníkům čelit. Naše vláda dlouhodobě dělá kroky, které jsou správné. Postupně jsme se vypořádali s energetickou krizí, s vysokou inflací, s dopady válečného konfliktu na Ukrajině i s dalšími bezpečnostními hrozbami. Toto těžké období nám na popularitě nepřidalo. Nyní ale nastává chvíle, kdy se naše ekonomika opět nadechuje. Nezaměstnanost je nejnižší v EU a mzdy začínají konečně opět růst. Spolu s tím, jak se začnou prakticky projevovat i pozitiva kroků naší vlády, věřím, že dokážeme před veřejností zlepšit náš celkový obraz.
 
Posílíme značku LIDOVCI
A přesně to chceme podpořit i v rámci letní kampaně, kterou jsme připravili. Ve vládě odvádíme dlouhodobě poctivou práci a nyní přišel čas ukázat, co vše se podařilo dokončit. Pracujeme pro lidi, podporujeme rodiče i jejich děti, zvyšujeme důchody dnešní generaci důchodců. Důstojné penze budou mít díky nám i příští generace. Stejně tak zlepšujeme životní prostředí, zadržujeme vodu v krajině a bojujeme za kvalitní české potraviny, které míří na naše stoly. Za tímto vším si stojíme. Jsme tady pro lidi. Jsme lidovci, lidé se srdcem na pravém místě. Naši politiku i činy vždycky orientujeme na ty, kteří potřebují pomoc. Jsme lidoví a nestydíme se za to. Jsme na to naopak hrdí, protože pracujeme i pomáháme srdcem.
 
Lidovci pro lidi
V kampani se hlásíme k oslovení LIDOVCI, pod kterým nás znají všichni lidé v naší zemi. Dáváme mu moderní grafický kabát, pracujeme s ním v různých médiích a na různých reklamních formátech. Oslovení LIDOVCI spojujeme se srdíčkem. Srdce je symbol, který dobře vyjadřuje naše lidovecké hodnoty – lidskost, pracovitost a ochotu pomáhat. Stejně tak symbolizuje to, že my lidovci máme „srdce na dlani“. Nevzdáváme se tím našeho stávajícího názvu KDU-ČSL. Jsem přesvědčen, že oslovení lidovci nám zjednoduší naši komunikaci, pomůže v naší práci i k větší viditelnosti strany. Jsme lidovci, pracujeme pro lidi a máme srdce na správném místě!
Věřím, že se vám naše kampaň, která prezentuje naši práci pro lidi, bude líbit a že najde odezvu i u veřejnosti. Jsme stranou, která si své místo na české politické scéně zaslouží, a já vám všem moc děkuji za vaši podporu. Budeme rádi, když se do kampaně zapojíte a podpoříte ji výlepem plakátku, pověšením plachty na plot nebo třeba sdílením na sociálních sítích. Věřím, že nám pomůže získat dobrou pozici v krajských i senátních volbách, které nás na podzim čekají.
 
Na závěr bych Vám chtěl popřát krásné léto. Ať už se rozhodnete trávit ho u nás, nebo v zahraničí, užijte si ho. Ať je pro vás obdobím, kdy načerpáte nové síly. Ať máte co nejvíce času být se svými blízkými.
Zdař Bůh!
Váš
Marian Jurečka
předseda KDU-ČSL