KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Kalendář událostí Vernisáž Šárky Jelínkové - "Dílo, které prošlo ohněm"

Zpět

Vernisáž Šárky Jelínkové - "Dílo, které prošlo ohněm"

30
srpen
16:00
Předsálí jednacího sálu Senátu PČR
Šárka Jelínková

Šárka Jelínková vás zve na slavnostní zahájení výstavy s názvem "Dílo, které prošlo ohněm". Vernisáž proběhne v předsálí jednacího sálu Senátu PČR dne 30. sprna od 16 hodin.

Nejvýznamnější zpodobení věrozvěstů Cyrila a Metoděje z roku 1912, je dílem akademického malíře Jano Koehlera, autora mozaikové výzdoby Jurkovičovy Křížové cesty na sv. Hostýně.

Podle jeho kartonu vytvořili restaurátoři Křížové cesty v posledních dvou letech malovanou keramickou mozaiku v materiálu trvalém. Vysokopálená kamenina dává záruku, že toto dílo, které připomíná počátek naší státnosti nikdy nezanikne.

Akademičtí sochaři Passionaria Parik a Vojtěch Pařík museli znovu objevit zaniklou technologii a pracují úspěšně již 13 let na záchraně všech mozaik Křížové cesty, která se teď stala dokonce Národní kulturní památkou.

Šárka Jelínková se těsí na setkání s Vámi v krásném prostoru obklopeném krásnými díly. Svoji účast potvrďte, prosím, do 12. srpna 2022 na e-mailovou adresu: shejbaloval@psp.cz. Pro vstup do prostor Senátu PČR je nutné předložit platný občanský průkaz.

 

Hledejte další události

Zprávy ze dne
Zprávy z kraje
Zprávy z okresu