KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Jitka Seitlová (KDU-ČSL): Kvalitní stomatologická péče musí být dostupná všem
Zpět

Jitka Seitlová (KDU-ČSL): Kvalitní stomatologická péče musí být dostupná všem

Přidáno 29. 4. 2024
Ilustrační foto
TV Nova

V České republice se potýkáme s nedostatkem zubařů. Problém pomáhá řešit senátní novela zákona, která by zjednodušila lékařům z ciziny, aby u nás získali povolení pracovat. Cílem je zvýšit dostupnost a kvalitní péči všem našim občanům. Současnou závažnou situaci i její řešení představila místopředsedkyně Senátu Jitka Seitlová (KDU-ČSL) v pořadu Za pět minut dvanáct na TV Nova.

„V tuto chvíli ve státě disponujeme zhruba osmi tisíci zubních lékařů. Pět set z nich jsou specialisté, kteří nefungují v praxi, řeší pouze speciální odborné úkony. Řada z nich nepracuje kvůli nemoci, velkému počtu zubařů je už více než 65 let. Také je třeba si uvědomit, že v tomto oboru funguje více žen, ty jsou mnohdy na mateřské nebo mají snížené úvazky,“ popsala problematiku Jitka Seitlová.

„Kvůli nedostatku zubařů se nacházíme v patové situaci.  V Senátu jsme se proto snažili najít řešení, jak situaci zlepšit. Napříč politickým spektrem jsme se dohodli na tom, že tato novela představuje nejdostupnější cestu, jak co nejrychleji změnit situaci k lepšímu,“ řekla místopředsedkyně Senátu Seitlová.

Rozhodně nehrozí, že by došlo ke zhoršení kvality zubní péče. „Novela omezí přebytečnou byrokracii, která tu způsobuje překážky. Zdraví občanů České republiky je pro nás prioritou, kvalita stomatologické péče pro občany se tím nezhorší,“ ujistila senátorka.

Více zde