Zpět

Ivana Váňová

obvod č. 67 Nový Jičín
Naší kandidátkou do Senátu za volební obvod č. 67 Nový Jičín je Ivana Váňová, MBA, která je již více než 13 let starostkou obce Mořkov. Zároveň je krajskou tajemnicí KDU-ČSL za Moravskoslezský kraj a předsedkyní Svazku obcí regionu Novojičínska, a má tak znalosti celého volebního obvodu. Původem je profesní stavařkou a techničkou. Právě zkušenosti z těchto profesí by chtěla zúročit i při své práci v Senátu. Má dvě děti a v dubnu oslavila 33. výročí svatby.

Rozhovor s Ivanou Váňovou 


„Chtěla bych do Senátu přinést pohled komunálního politika, protože si myslím, že i tento názor může být v Senátu důležitý. Ráda bych se zaměřila především na rozvoj životního prostředí, na sociální oblast a téma rozvoje regionů. Mými vzory jsou Václav Havel, Josef Lux či Winston Churchill. Lidovecké smýšlení jsem převzala již od svých prarodičů a v Senátu bych ho ráda uplatnila.”
Kromě práce a politiky je její velkou zálibou ochrana životního prostředí. Když se v obci před čtyřmi lety přemnožilo jmelí, zorganizovala jeho ořez za pomoci místních obyvatel. Projekt se poté několikrát zopakoval, okolní obce jej také převzaly, a dokonce o něm přednášela na univerzitě.