Zpět

Eva Rajchmanová

obvod č. 79 Hodonín
Naší kandidátkou na senátorku za volební obvodu č. 79 Hodonín je starostka obce Dolní Bojanovice Ing. Eva Rajchmanová, která v tamním zastupitelstvu působí již 20 let, tři volební období jako místostarostka, nyní druhé volební období jako starostka.

Rozhovor s Evou Rajchmanovou 


Ve volbách do Senátu chce navázat na úspěch a práci ministryně životního prostředí Anny Hubáčkové, která v tomto obvodu v roce 2016 do Senátu úspěšně kandidovala.
„Nabízím právě dlouhodobé zkušenosti z komunální politiky. Chci podpořit legislativní změny, které pomohou zkvalitnit život v našem kraji. Je to region s nejvyšším počtem tropických dní a nocí, o to víc nás trápí sucho. Chci se proto zasadit o podporu komplexních pozemkových úprav, které umožňují provádět potřebná opatření v krajině – výsadbu remízků, větrolamů, obnovu rybníků a dalších opatření pro zachycení vody.
Chtěla bych zrychlit výstavbu největší dopravní stavby v senátním obvodu – dálnice D55. V neposlední řadě bych chtěla zvýšit povědomí o komunitní energetice, díky které mohou obce a občané ušetřit na energiích. Mezi mé záliby patří především má velká rodina – mám čtyři děti a malou vnučku, a také hudba a zpěv – jsem členkou místního Svatováclavského sboru a orchestru.“