KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2019 Vláda nenašla slíbené peníze na sociální služby, řekla na tiskové konferenci Jelínková
Zpět

Vláda nenašla slíbené peníze na sociální služby, řekla na tiskové konferenci Jelínková

Přidáno 11. 6. 2019
Ilustrační foto
Tisková zpráva

První místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková se na tiskové konferenci vyjádřila k pátečnímu prohlášení ministryně financí Aleny Schillerové a ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové k dofinancování sociálních služeb. Podle Jelínkové ale obě dámy situaci nevyřešily. „Našla se pouze miliarda, která je s otazníkem,“ upřesnila senátorka. 

Obě ministryně v pátek představily plán, jak zachránit kritickou situaci ohledně financování sociálních služeb. Podle Jelínkové má ale jejich plán trhliny. „Našla se pouze miliarda. Další miliarda a půl, která půjde z individuálních projektů, je naplánována na tři roky. Takže na letošní rok je to pouze půl miliardy. A jak víme z krajů, bude velmi složité tyto peníze čerpat,“ dodala senátorka.

V úterý se sešla Asociace krajů, která také není spokojena s prohlášením ministryň. „Předsedkyně Asociace krajů Jana Mráčková Vildumetzová (ANO) bohužel hájí zájmy svého hnutí, nikoliv Asociace krajů,“ zkritizovala šéfku Asociace Jelínková, podle které je celková situace selháním ČSSD.

Stát se chová k poskytovatelům služeb stále velmi nezodpovědně. „Budeme i nadále tlačit na to, aby se peníze našly a vláda tuto kritickou situaci vyřešila. Nemůžeme dopustit, aby sociální služby v září postihl kolaps,“ zmínila na závěr první dáma lidovců. 

kategorie Tiskové zprávy