KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2019 Vít Kaňkovský: Vládu situace řidičů na D1 nezajímá
Zpět

Vít Kaňkovský: Vládu situace řidičů na D1 nezajímá

Přidáno 25. 1. 2019
Ilustrační foto
tisková zpráva

KDU-ČSL v Poslanecké sněmovně znovu upozornila na problémy týkající se dopravní situace na D1. Navrhla, aby zákonodárci přijali několik usnesení, podle kterých by musela vláda postupovat. Lidovci například chtěli, aby vláda neprodleně podnikla takové kroky, které povedou k urychlenému obnovení plného provozu v omezeném úseku dálnice. Dále, aby další uzavírka byla povolena nejdříve od letošního dubna.

„Požadovali jsme, aby vláda navrhla kroky, které omezí rizikové chování řidičů kamionů a aby ministerstvo dopravy předložilo komplexní plán rekonstrukcí páteřních komunikací,“ vysvětlil poslanec za KDU-ČSL Vít Kaňkovský. Několik sněmovních stran ale požadavky lidovců nepodpořilo, včetně vládní ANO, ČSSD i komunistů. Je to z jejich strany špatný vzkaz občanům a je mi upřímně líto všech řidičů, kteří musí dálnici D1 i v příštích měsících využívat,“ dodal Kaňkovský.
 
KDU-ČSL ale bude situaci na dálnici D1 monitorovat a využije dalších nástrojů opozice při boji za lepší podmínky pro řidiče – například interpelací na ministra dopravy. Šéf poslaneckého klubu lidovců Jan Bartošek poznamenal, že za chyby je slušné se omluvit. „Hnutí ANO dalo jasný vzkaz, že až budete příště 14 hodin na D1, nic se nestalo," uzavřel.


kategorie Tiskové zprávy