KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2019 V Senátu vznikne komise k auditům z Bruselu
Zpět

V Senátu vznikne komise k auditům z Bruselu

Přidáno 12. 6. 2019
Ilustrační foto
Tisková zpráva

Senátoři KDU-ČSL se jednoznačně shodli na podpoře iniciativy Milion chvilek pro demokracii. Jeho zástupci se v úterý 11. června sešli s vedením Senátu a předsedy klubů. Jednání se účastnil také předseda senátorského klubu Petr Šilar, který zdůraznil, že jde o občanskou aktivitu, kterou senátoři ve svých regionech podporují. „Podporujeme také vznik komise k vyhodnocení auditu Evropské komise," sdělil Šilar s tím, že je třeba brát výsledky auditu vážně. Plánovaná komise se bude skládat ze zástupců všech klubů a bude se věnovat střetu zájmů premiéra Andreje Babiše.

Podle 1. místopředsedkyně KDU-ČSL a místopředsedkyně senátorského klubu Šárky Jelínkové není dosud zažehnán problém chybějících financí na sociální služby. Na tom nic nemění to, že v pátek deklarovaly ministryně financí a práce a sociálních věcí, že chybějící zdroje našly. „Pořád nám chybí dost peněz. Ministryně prý poskytnou jednu miliardu, dalších 1,5 miliardy chtějí uvolnit z evropských fondů, ale vyplácet se mají po dobu 3 let,“ vysvětlila Jelínková. „Peníze se tedy dosud nenašly a není správné, aby poskytovatelé sociálních služeb i jejich uživatelé byly vystavováni ni takovýmto tlakům,“ dodala. 
 
Tento názor podpořil také senátor Lumír Kantor, který je předsedou Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku, podle něhož jsou sociální služby dlouhodobě podfinancovány a nemá k tomu podle jeho slov vůbec docházet. „Vyspělý stát  má mít kvalitní a stabilní sociální péči,“ prohlásil Kantor.
 
Na 9. schůzi Senátu se řešily tři vládní návrhy zákonů, mezinárodní smlouvy a také dvě petice za zdravé lesy a na podporu veřejnoprávních médií.

kategorie Tiskové zprávy