KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2019 Tři králové v Senátu - senátoři vybírali peníze na projekty Charity
Zpět

Tři králové v Senátu - senátoři vybírali peníze na projekty Charity

Přidáno 8. 1. 2019
Ilustrační foto
tisková zpráva

Letošní Tříkrálová sbírka se uskutečnila v úterý 8. ledna a vynesla celkem 28 830 Kč. To je skoro o třetinu více než před rokem. Sbírku pořádá každoročně senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí společně s Charitou ČR. 

Sbírka je jednou z našich klíčových akcí. Novoroční období je navíc ideálním časem k zamyšlení nad uplynulým rokem a nad dalším směřováním naší společnosti. Výnos poputuje na projekty Charity v Praze i českých regionech,” sdělil Petr Šilar, který je předsedou klubu KDU-ČSL a nezávislí. Podle Šilara má stát dlouhodobě potíže s efektivní podporou sociálních služeb, proto jsou podle jeho slov sbírky tohoto typu velmi důležité. 
V tomto duchu ho doplnila také místopředsedkyně Senátu a kolegyně ze senátorského klubu Miluše Horská: „Hřešíme pořád na to, že neexistuje efektivní a víceleté nastavení podpory neziskového sektoru. Přitom neziskovky často suplují roli státu, v sociální oblasti je to obzvlášť vidět. Tohle víme, a proto pomáháme,” řekla Horská, která má neziskový sektor a komunikaci s ním v gesci i jako místopředsedkyně horní komory.
Předseda Charity ČR Lukáš Curylo ví, jak naloží s penězi, které v Senátu vybrali tři králové z Arcidiecézní charity Praha. Půjdou zejména na pomoc chudým a obětem násilí. Charita se těmto skupinám věnuje dlouhodobě. Součástí Tříkrálové sbírky byla též slavnostní snídaně v Senátu, během níž promluvil i arciopat břevnovského kláštera Prokop Siostrzonek. Toto ranní setkání moderovala senátorka Šárka Jelínková a hudebně ho doprovodila osmiletá Klárka Gibišová.
 

kategorie Tiskové zprávy