KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2019 Spitzenkandidát evropských lidovců Manfred Weber v Praze: setká se vedením KDU-ČSL i studenty
Zpět

Spitzenkandidát evropských lidovců Manfred Weber v Praze: setká se vedením KDU-ČSL i studenty

Přidáno 25. 2. 2019
Ilustrační foto
tisková zpráva

Kandidát evropských lidovců na šéfa Evropské komise (tzv. spitzenkandidát) Manfred Weber zamířil do Prahy. V rámci svého projektu „Listening Tour" cestuje do zemí EU a naslouchá lidem - před Českem navštívil například Španělsko, Polsko, Litvu a naposledy také Slovensko. „Je to skvělá příležitost k prodiskutování aktuálních evropských témat s pravděpodobným budoucím předsedou Evropské komise. Rozhodně se budeme bavit o bezpečnosti Unie, ale také o jejím jednodušším fungování. Chceme prosazovat štíhlejší EU a méně byrokracie," okomentoval návštěvu Manfreda Webera předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

Právě s vedením KDU-ČSL a jejími současnými europoslanci se Manfred Weber setkal hned po svém příjezdu. Následoval společný brífink pro média, na kterém politici otevřeli i téma, jak komunikovat o evropských záležitostech, aby se o ně veřejnost víc zajímala. „Je jasné, že když vyjde článek o migraci nebo euru - lidé si ho přečtou. Jenže k málokomu se pak dostane například to, že Evropská unie může svými programy pomoct státům zlepšit i prorodinnou politiku. Třeba skloubit profesní život a péči o děti," upozornil lídr lidovecké kandidátky Pavel Svoboda. 
 
Po setkání s novináři zamíří Manfred Weber na diskuzi se studenty na pražské Arcibiskupské gymnázium, a to společně s europoslankyní za KDU-ČSL Michaelou Šojdrovou. Studenti se budou moci Webera zeptat v podstatě na cokoliv, co je bude zajímat. „Vím, že mladí lidé se hodně zajímají o příležitosti pro studium a práci v zahraničí nebo i lepší možnost cestování.  Právě Manfred přišel se skvělou myšlenkou, teď už známou #discoverEU - jízdenku pro osmnáctileté zdarma. Já pro ně mám čerstvé informace o možnostech dobrovolnické práce v zahraničí. Jsem zpravodajkou nařízení o tzv. Sborech solidarity, které se bude schvalovat v březnu ve Štrasburku,“ doplnila Šojdrová. 
 
KDU-ČSL patří do rodiny Evropské lidové strany (EPP). Právě Manfred Weber je lídrem jejich evropské parlamentní frakce a možným budoucím předsedou Evropské komise. Čeští lidovci mají v současné době v Evropském parlamentu tři zástupce - Pavla Svobodu, Tomáše Zdechovského a Michaelu Šojdrovou. Všichni europoslanci budou letos svůj mandát obhajovat. KDU-ČSL zastřešuje kandidátku, kterou podporují i menší strany či hnutí - do voleb jdou s jasným konzervativním a proevropským programem.


kategorie Tiskové zprávy