KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2019 Senátoři chystají rozšířit žalobu na prezidenta Zemana o nečinnost při odvolání ministra kultury Sta
Zpět

Senátoři chystají rozšířit žalobu na prezidenta Zemana o nečinnost při odvolání ministra kultury Staňka

Přidáno 10. 7. 2019
Ilustrační foto
Aktuálně.cz

Předsedové většiny senátorských klubů uvedli na včerejší tiskové konferenci, že zvažují rozšíření žaloby na prezidenta Miloše Zemana kvůli jeho nečinnosti odvolat ministra kultury Antonína Staňka. Podle nich Zeman porušuje ústavu a svým jednáním přispívá k destabilizaci vládní koalice. Předseda Hamáček již dříve uvedl, že pokud Zeman neodvolá Staňka, bude to pro sociální demokraty signál opustit vládu. Prezident otálí s odvoláním bývalého olomouckého primátora více jak měsíc. 

Senátoři se rozhodnou, jestli žalobu rozšíří, až po té, jak dopadnou setkání obou předsedů koaličních stran s hlavou státu. Předseda senátorského klubu KDU-ČSL Petr Šilar vítá úsilí senátorů podat žalobu na prezidenta Zemana. „Jsem velmi potěšený, že budeme žalobu podávat, protože je potřeba říci, že císař pán je nahý a je potřeba tyto věci řešit. Velká většina příznivců vítá, že jsme se v Senátu konečně pro něco takového rozhodli,“ uvedl Šilar.

Více zde.

kategorie Tiskové zprávy