KDU.breadcrumbs.homeAktuality Archiv 2019 Kolegy ze Senátu hostil „doma“ František Bradáč
Zpět

Kolegy ze Senátu hostil „doma“ František Bradáč

Přidáno 23. 9. 2019
Ilustrační foto
Tisková zpráva

Návštěva velkomeziříčské firmy Poex, setkání se starosty obcí Žďárska a prohlídka žďárské baziliky a Zelené hory – to byl ve stručnosti program výjezdního zasedání senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí do volebního obvodu senátora Františka Bradáče.

Tato akce se uskutečnila 12. a 13. září a je ojedinělá tím, že se v regionu konkrétního senátora uskuteční pouze jedenkrát v průběhu celého jeho šestiletého mandátu. Pět senátorek a čtyři senátoři z celé republiky v doprovodu své tajemnice se nejprve vydalo do velkomeziříčské firmy Poex. Tam jim Pavel Kratochvíla poutavým způsobem představil nejen tajemství výroby extrudovaných potravin a oříšků obalovaných v čokoládě či polev, ale také konečnou fázi včetně leštění.

V podvečer se senátorky a senátoři setkali se starosty z regionu, aby si vyměnili zkušenosti ze života ve veřejné správě a pohovořili o tom, které zákony je potřeba z pohledu „z terénu“ upravit. Také se seznámili s kandidátem do Senátu Josefem Klementem, který bude v roce 2010  kandidovat za současného senátora Františka Bradáče. Druhý den si pak zástupci klubu prohlédli baziliku minor v klášteře ve Žďáru nad Sázavou, doplněnou velmi fundovaným a zajímavým výkladem místního faráře P. Vladimíra Záleského. Z baziliky se pěšky jako poutníci vydali zhlédnout perlu kraje Vysočina - santiniovský kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře.

kategorie Tiskové zprávy