KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2019 Senát řešil pravidla pro realitní makléře, zdravotně postižené zaměstnavatele a elektronickou komuni
Zpět

Senát řešil pravidla pro realitní makléře, zdravotně postižené zaměstnavatele a elektronickou komunikaci

Přidáno 11. 12. 2019
Ilustrační foto
Tisková zpráva

Pravidly pro realitní makléře, ale i možností vyřizovat úřední záležitosti elektronicky nebo podezřením z dotačních podvodů premiéra Babiše se na své 14. schůzi zabýval Senát Parlamentu ČR. Schválil také příspěvek státu na zaměstnávání zdravotně postižených zaměstnanců.

Hodně diskutovaným bodem schůze, která proběhla 11. prosince, byl zákon o realitních zprostředkovatelích. Norma má za cíl zpřísnit pravidla pro realitní zprostředkovatele, ovšem podle senátora Jiřího Čunka není v této podobě srozumitelná. Čunek proto navrhl dva pozměňující návrhy, týkající se úschovy finančních prostředků. „Většinově jsme pro zamítnutí tohoto zákona, podle mě je zbytečný,“ vysvětlil senátor Jiří Čunek. Nakonec však byla přijata původní poslanecká verze tohoto zákona.

Na plénu Senátu se projednávala také pozice ČR k nadcházejícímu programu jednání Evropské rady, které se koná ve dnech 12. a 13. prosince 2019. Českou republiku tam bude reprezentovat premiér Andrej Babiš a vzhledem k současné situaci s jeho možnými dotačními podvody inicioval senátor Václav Hampl přijetí usnesení Výboru pro záležitosti EU. V něm stojí, že „vyjednávací pozice ČR, zejména pokud jde o vládou prosazované zajištění odpovídajících prostředků na kohezní a zemědělskou politiku, je výrazně oslabena vážnými podezřeními z dotačních podvodů, jež se osobně týkají předsedy vlády ČR Andreje Babiše“. Hampl v tomto kontextu vyjádřil své obavy: „U jednacího stolu budou všichni vědět, že má tento problém. Naše pozice je tím hodně oslabena.“

Naopak se na této schůzi Senátu neprojednal senátorský návrh na doplnění Listiny základních práv a svobod tak, aby lidé měli výslovné právo bránit se zbraní sebe i jiné. S ohledem na události v Ostravě byl sice tento bod z programu stažen, ovšem jak poznamenal podporovatel této iniciativy, senátor Patrik Kunčar, tak ústavní právo na držení zbraní není možné jakkoli spojovat s incidenty, jako je ten ostravský z tohoto týdne.

kategorie Tiskové zprávy