KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2019 Přípravné třídy se pravděpodobně opět otevřou i dětem s odkladem kvůli věku
Zpět

Přípravné třídy se pravděpodobně opět otevřou i dětem s odkladem kvůli věku

Přidáno 1. 2. 2019
Ilustrační foto
tisková zpráva

Senát se tento týden zabýval mimo jiné novelou školského zákona, konkrétně problematikou přípravných tříd. Nově by totiž měly být tzv. přípravky základních škol otevřeny i dětem, které mají odklad kvůli věku (tedy dosáhnou šesti let od 1. září do 31. prosince). Za návrhem stál v Poslanecké sněmovně poslanec za klub KDU-ČSL Jan Čižinský, lidovečtí senátoři změnu jasně podpořili. Zpravodajkou tisku byla určena senátorka Jaromíra Vítková (KDU-ČSL a nezávislí). 

 „Tento návrh jsem projednala s řadou pedagogů a ředitelů mateřských i základních škol svého obvodu. Jedná se o návrat do stavu, který dříve platil. Řada přípravných tříd zanikla a nepodařilo se je znovu otevřít. Přípravné třídy jsou příznivé pro děti, kterým doporučila poradna odklad ze školní docházky, ale i pro děti které nemohou být zapsány do základní školy s ohledem na nedovršený věk šesti let,“ uvedla Vítková.

 „Myslím, že umístění do těchto tříd může pomoci zřizovatelům v oblasti mateřského školství. Toto opatření také může pomoci dětem, rodičům a není pro nikoho limitující. Nejde o tisíce dětí. Jde o poměrně malé počty. Týká se to především velkých měst. Komunikovala jsem s náměstkem primátora v Brně. Pro ně je to docela závažná věc,“ doplnila senátorka. 
 


kategorie Tiskové zprávy