KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2019 Vedení pražských lidovců podporuje snahu pražské koalice řešit problém neobydlených bytů
Zpět

Vedení pražských lidovců podporuje snahu pražské koalice řešit problém neobydlených bytů

Přidáno 4. 4. 2019
Ilustrační foto
tisková zpráva

Vedení pražských lidovců většinově podporuje snahu pražské koalice řešit problém neobydlených bytů a prázdných domů. Tzv. investiční byty, které zpravidla zůstávají prázdné, deformují trh a uměle zvyšují cenu bydlení. Bydlení se stalo nedostupné i pro středněpříjmové skupiny. Byty a bytové domy jsou součástí veřejného prostoru a musí plnit svoji funkci. 

Najít ekonomický nástroj, který k takovému jednání motivuje vlastníky bytů, je v zájmu mladých rodin, každého Pražana. Na tom se jednoznačně shodla programová konference pražských lidovců. Analýza zpracovaná společností KPMG v roce 2015 uvádí, že neobydlené byty tvoří kolem 10 % všech bytů na území hl. m. Prahy. Zde je neblahou výjimkou městská část Praha 1, u které dosahuje podíl neobydlených bytů dokonce 21 %. To je nejméně 40 000 bytů v Praze. Naše každodenní zkušenost potvrzuje, že takových bytů přibývá. "Podporujeme proto kroky současné magistrátní koalice k tomu, aby se problém neobydlených bytů v Praze efektivně řešil,“ říká Vít Šolle, předseda pražské organizace KDU-ČSL. 


kategorie Tiskové zprávy