KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2019 Potlačováním lidských práv v Číně se díky iniciativě poslance Kaňkovského bude zabývat Sněmovna
Zpět

Potlačováním lidských práv v Číně se díky iniciativě poslance Kaňkovského bude zabývat Sněmovna

Přidáno 6. 12. 2019
Ilustrační foto
Tisková zpráva

Sněmovna se bude zabývat porušováním lidských práv a nelegálním odebíráním lidských orgánů v Číně. Návrh poslance Kaňkovského dnes podpořila dolní komora. Jsem hluboce přesvědčen, že jednou z nejdůležitějších povinností každého člověka je bránit lidský život a chránit lidskou důstojnost a je jedno, zda k tomu dochází v naší zemi, v Evropě či ve vzdálené Číně," říká předkladatel tohoto bodu Kaňkovský.

Sněmovna dnes podpořila návrh poslance KDU-ČSL Víta Kaňkovského a zařadila k projednání nový bod pod názvem - Stanovisko Poslanecké sněmovny k dlouhodobému pronásledování politických oponentů, náboženských a etnických menšin a k nelegálním odběrům orgánů v Čínské lidové republice.

Jde o zásadní signál, že dolní komora Parlamentu ČR vidí potírání lidských práv v Číně a nelegální odběry orgánů jako závažný problém. "Udělali jsme první, velmi důležitý krok, několik dalších nás čeká. Děkuji všem - více než 49 000 občanům, kteří podepsali petici proti potlačování lidských práv v Číně, děkuji osobnostem, jako jsou herec Jan Potměšil, herečka Marta Kubišová, virtuózka Jitka Hosprová, režisér Jan Svěrák a další, kteří podpořili svým hlasem projednání této závažné problematiky ve Sněmovně," dodává.

kategorie Tiskové zprávy