KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2019 Nový předseda KDU-ČSL Marek Výborný navštívil Zlínský a Jihomoravský kraj
Zpět

Nový předseda KDU-ČSL Marek Výborný navštívil Zlínský a Jihomoravský kraj

Přidáno 10. 4. 2019
Ilustrační foto
tisková zpráva

Nový předseda KDU-ČSL Marek Výborný navštívil v pátek 5. dubna Zlínský a Jihomoravský kraj. Jednalo se o první výjezd do regionů po sjezdu, který se uskutečnil minulý víkend v Brně. V Ostrožské Nové Vsi společně senátorkou Annou Hubáčkovou (senátní obvod 79 - Hodonínsko) přijal pozvání na seminář insolvenčních správců. Oba zde vystoupili s příspěvkem k nedávno úspěšně schválené novele insolvenčního zákona. Na jeho přijetí naprostou většinou poslanců se předseda Marek Výborný výrazně podílel a senátorka Anna Hubáčková byla následně zpravodajkou zákona na půdě Senátu. S insolvenčními správci i přítomnými místopředsedy krajských soudů následně oba debatovali hlavně o aplikaci novely v praxi, roli insolvenčních správců a případných dalších potřebných legislativních úprav. „Je nutné se nyní zaměřit na řešení problematiky exekucí. Spolu s oddlužením tvoří spojité nádoby,“ zdůraznil na závěr předseda podvýboru pro problematiku exekucí, insolvencí a oddlužení v PS Marek Výborný.


Po přejezdu do okresu Hodonín (Jihomoravský kraj) následovalo jednání v Ratíškovicích na radnici, kde se za účasti starosty Josefa Uhlíka (Ratíškovice), senátorky Anny Hubáčkové (Ratíškovice), starosty Pavla Čejky (Bzenec), místostarosty města a ředitele Oblastní charity Petra Kolaříka (Veselí nad Moravou), starosty Františka Mikésky (Sudoměřice) a starosty Josefa Levka (Milotice) probírala aktuální legislativní témata dotýkající se zvláště samospráv.
V rámci obsáhle diskuse se dostalo na připravované úpravy volebních zákonů včetně diskutovaných změn volebního systému pro komunální volby, na věcný záměr nového stavebního zákona nebo záměr vlády podřídit obce a města kontrolní pravomoci NKU. „Na sjezdu jsem slíbil co nejvíce komunikovat s našimi komunálními politiky. Tento výjezd je první v řadě. Jsem rád za konkrétní podměty, které si z jednání odvážím,“ poděkoval všem přítomným předseda Marek Výborný. Současně se s přítomnými dohodl na dodání dalších připomínek k velmi kritizované úpravě stavebního zákona.
Poslední zastávkou pak bylo přijetí na obecním úřadě v Dolních Bojanovicích. Zde Marka Výborného přivítala starostka Eva Rajchmanová spolu s místostarostou Tomášem Makuderou. Tématy hodinového jednání byla půdní eroze regionu Slovácko (mikroregionu Podluží), možné systémy zadržování vody v krajině a zároveň protipovodňových opatření. Druhou část setkání jsme v přátelském duchu věnovali také lidoveckým tématům, přípravě evropských či krajských voleb a povolebním vizím KDU-ČSL.
Bylo to skutečně intenzivní. Jsem vděčný, že se vše v rekordně krátkém čase podařilo zorganizovat. Vzájemná podpora je pro mě skutečně důležitá. Úkolem nás zákonodárců a vedení KDU-ČSL je nyní přenášet podněty na celostátní úroveň a zároveň hledat možnosti pomoci s konkrétními projekty v regionech,“ uzavřel první předsednický výjezd Marek Výborný.


kategorie Tiskové zprávy