KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2019 Vláda strká před problémy České republiky hlavu do písku, řekl před mimořádnou schůzí Poslanecké sně
Zpět

Vláda strká před problémy České republiky hlavu do písku, řekl před mimořádnou schůzí Poslanecké sněmovny předseda lidovců Marek Výborný

Přidáno 25. 4. 2019
Tisková zpráva

Na čtvrteční tiskové konferenci před mimořádným zasedáním Poslanecké sněmovny se předseda lidovců Marek Výborný a předseda poslaneckého klubu Jan Bartošek vyjádřili ke zprávě Nejvyššího kontrolního úřadu a rozpočtové vládní politice.

Mimořádnou schůzi Poslanecké sněmovny svolaly opoziční strany KDU-ČSL, ODS a Piráti. Předmětem zasedání jsou tři hlavní body, které se týkají zprávy Nejvyššího kontrolního úřadu za rok 2018, hrozícímu deficitu státního rozpočtu a také kauzy premiéra Babiše.

„Nesešli jsme se tady kvůli standartní opoziční kritice vlády. Kabinet ohrožuje samotné základy fungování našeho státu. Máme zde stanovisko nezávislé instituce Nejvyššího kontrolního úřadu, vláda ho zpochybňuje. Ta zpráva jasně ukazuje na to, kde dnešní vláda selhává. Říkáme dlouhodobě, že to je vláda slibovačů, odkladačů problémů. Vláda slibuje a neplní a když plní, tak na úkor zadlužování našeho státu,“ řekl předseda lidovců Výborný.  

Podle místopředsedy Bartoška neplní vláda programové prohlášení. „Jaké kroky tato současná vláda dělá, aby udržela zdravé finance, abychom naši zemi předali našim dětem nezadluženou, prosperující a ekonomicky silnou,“ ptal se na tiskové konferenci Bartošek.

 


 

kategorie Tiskové zprávy