KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2019 Lídři koalice pro Pardubický kraj podepsali smlouvu o spolupráci
Zpět

Lídři koalice pro Pardubický kraj podepsali smlouvu o spolupráci

Přidáno 28. 11. 2019
Ilustrační foto
Tisková zpráva

Pardubice (28.11. 2019) - Lídři KDU-ČSL Roman Línek a Pavel Šotola, Nestraníků Věra Uhlířová a Petr Hájek a SNK ED René Živný a Michal Koláček, spojení do Koalice pro Pardubický kraj, dnes podepsali smlouvu o spolupráci pro blížící se krajské volby do Zastupitelstva Pardubického kraje na období 2020 až 2024.

Lídrem kandidátky je opět pardubický rodák Roman Línek, historicky první hejtman Pardubického kraje a jeho současný první náměstek. Podepsaná smlouva je dle jeho slov výsledkem tří, v Pardubickém kraji silných, subjektů.

Na naší kandidátce figuruje řada regionálních a místních osobností, které pro kraj již dlouhodobě pracují, objevíte na ní ale i jména úplně nová. Věřím, že to nebudou jen mladé tváře, ale pro celou koalici další přidaná energie. Budeme i nadále prosazovat pracovitost, stabilitu a slušnost a přitom hledat pro kraj moderní a progresivní řešení jeho problémů," přiblížil cíle Koalice pro Pardubický kraj Roman Línek. Důkazem jeho slov je bezesporu složení kandidátky, kde mezi prvními patnácti jmény je např. osm starostů a jeden místostarosta velkých i menších sídel, tři krajští radní a dvě lékařky.

Dohodu podepisujeme na základě vyzkoušené spolupráce v tomto volebním období, kdy fungování zastupitelského klubu Koalice pro Pardubický kraj považuji za úspěšné," uvedl starosta okresního města Ústí nad Orlicí Petr Hájek (Nestraníci).

Jsme rádi, že lídrem kandidátky je známý patriot Pardubic a Pardubického kraje. Ostatní místa však rovnoměrně zastupují kandidáti z celého území kraje," doplnil ke kandidátce současný krajský radní René Živný, zastupující SNK ED.

V současné době již pracujeme na volebním programu, který společně s celou kandidátkou postupně zveřejníme během jarních měsíců příštího roku," sdělil odborný garant programu a čtvrtý muž kandidátky, krajský radní Pavel Šotola (KDU-ČSL).

Cílem Koalice pro Pardubický kraj je samozřejmě krajské volby v Pardubickém kraji vyhrát. Spoléháme především na dlouhodobou stabilní a slušnou politiku, kterou v kraji prosazujeme a náš častý kontakt s lidmi, kteří v našem hezkém kraji žijí," uzavřel Roman Línek.

Projekt Koalice pro Pardubický kraj je stabilním projektem na krajské politické scéně. Funguje v podstatě již od roku 2000 a ve všech volbách se vždy umístil na medailových pozicích.

kategorie Tiskové zprávy