KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2019 Lidovci získali v evropských volbách o 21 tisíc hlasů víc než před pěti lety
Zpět

Lidovci získali v evropských volbách o 21 tisíc hlasů víc než před pěti lety

Přidáno 27. 5. 2019
Tisková zpráva

KDU-ČSL obdržela ve volbách do Evropského parlamentu, které se konaly o víkendu, celkově 171 723 hlasů. To je o 21 tisíc hlasů víc než při posledních evropských volbách v roce 2014. Lidovci tak získali dva mandáty, které obhájili současní europoslanci Michaela Šojdrová a Tomáš Zdechovský. 

„Já bych na prvním místě poděkoval všem voličům, kteří v těchto evropských volbách podpořili kandidátku KDU-ČSL, jenž byla podporována dalšími subjekty na té konzervativní politické části našeho hřiště,“ řekl na úvod předseda Výborný.

Nejvíce hlasů dostal z kandidátky KDU-ČSL europoslanec Tomáš Zdechovský, který tak přeskočil lídra Pavla Svobodu. „Já bych chtěl také poděkovat všem, kteří se na kampani podíleli. Všem, kteří se do ní zapojili, bylo to o obrovském množství dobrovolníků a jsem rád, že KDU-ČSL se tímto dala takhle silně dohromady,“ ocenil všechny své podporovatele v kampani Zdechovský.

Zkušená politička a europoslankyně Michaela Šojdrová skončila v počtu obdržených hlasů na druhém místě za Tomášem Zdechovským a i v příštích pěti letech tak bude na půdě Evropského parlamentu hájit zájmy České republiky. „Také děkuji všem voličům, jejich víc než před pěti lety. Tehdy se nás ptali, jestli nám nevadí, že tak málo lidí jde k volbám, no samozřejmě nám to vadilo. A teď přišlo o deset procent víc, to znamená, že jsme se lidem snažili Evropskou unii, co nejvíce přiblížit. A myslím si, že i to je znát na tom výsledku,“ dodala Šojdrová.

kategorie Tiskové zprávy