KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2019 KDU-ČSL vyzývá předsedu vlády k okamžitému odvolání ministra kultury
Zpět

KDU-ČSL vyzývá předsedu vlády k okamžitému odvolání ministra kultury

Přidáno 15. 5. 2019
Tisková zpráva

KDU-ČSL vyzvala předsedu vlády k okamžitému odvolání ministra kultury Antonína Staňka, a to z důvodu naprosté neschopnosti vést resort kultury. Shodl se na tom Celostátní výbor KDU-ČSL na svém jednání 14. května.

„Pokud ministr kultury nemá důvěru pracovníků kulturní obce, není možné, aby ve své funkci pokračoval. My zprávy o nespokojenosti od lidí na klíčových pozicích v kultuře máme, proto jsme přistoupili k tomuto kroku. Premiér a ČSSD musí tuto situaci neprodleně řešit, je to jejich zodpovědnost,“ dodal předseda KDU-ČSL Marek Výborný.

Lidovci dále představili koncept ústavní stížnost kvůli návrhu na zdanění náhrad církvím – tzv. církevních restitucí. V tuto chvíli má předseda senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí Petr Šilar nasbíráno 38 podpisů, a to od senátorů z klubů ODS, SENÁTOR 21 a z ČSSD.

„Ústavní stížnost máme odpracovanou, vytvářeli ji zkušení ústavní právníci. Zvolili jsme cestu společného návrhu, ten má totiž největší smysl a šanci na úspěch. Jakékoliv jiné další návrhy budou vyřešení celé záležitosti jenom zdržovat,“ okomentoval předseda KDU-ČSL Marek Výborný.
 
„My chceme síly spojovat, ne tříštit. Postup Starostů a nezávislých nás velmi mrzí. Jinak než zbytečným tříštěním sil však nemůžeme jejich chování zhodnotit,“ uzavřel Výborný.


kategorie Tiskové zprávy