KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2019 KDU-ČSL spolu s opozičními stranami trvá na navýšení platů učitelů o 15 procent na příští rok
Zpět

KDU-ČSL spolu s opozičními stranami trvá na navýšení platů učitelů o 15 procent na příští rok

Přidáno 4. 12. 2019
Ilustrační foto
Tisková zpráva

Zástupci opozičních poslaneckých stran KDU-ČSL, hnutí STAN, ODS, Pirátů a TOP09 vystoupili na společné tiskové konferenci, na které se postavili za zvýšení platů pedagogických pracovníků o vládou slibovaných 15 procent na rok 2020. Opozice tak reaguje tak na neplnění vládních slibů a nepříznivou situaci, kdy chybí ve školství kolem šesti tisíc pedagogů. „Jsme připraveni podpořit i návrh sociální demokracie, tak aby se posílily platy učitelů podle slibu premiéra Andreje Babiše,“ řekl předseda lidovců Marek Výborný.

„Základem kvality vzdělání je skutečně kvalitní učitel. Potřebujeme zatraktivnit tuto profesi, ale proto musíme učitelům nabídnout adekvátní finanční ohodnocení,“ uvedl lídr KDU-ČSL Výborný, podle kterého není aktuální růst platů dostatečný.

Podle Výborného by měly platy učitelů být na úrovni 130 procent průměrné mzdy v daném roce.  „Platy ve veřejném sektoru rostou každoročně a tím pádem rostou i platy učitelů, ale pořád nejsme schopni je dostat na tu požadovanou úroveň,“ řekl.

Šéf lidovců se na tiskové konferenci opřel i do bývalé ministryně školství za ČSSD Kateřině Valachové. „Pokud paní poslankyně Valachová zde opakovaně říká na plénu Poslanecké sněmovny, jak ji záleží na učitelích, jak ji záleží na kvalitě vzdělávání, tak dneska mají sociální demokraté jedinečnou možnost, jak to ukázat,“ dodal Výborný.

kategorie Tiskové zprávy