KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2019 KDU-ČSL chce slyšet od vlády, jaké kroky chystá v boji se změnou klimatu
Zpět

KDU-ČSL chce slyšet od vlády, jaké kroky chystá v boji se změnou klimatu

Přidáno 24. 9. 2019
Ilustrační foto
Tisková zpráva

Předseda KDU-ČSL Marek Výborný uvedl na tiskové konferenci, že bude dnes žádat o zařazení pevného mimořádného bodu na schůzi Poslanecké sněmovny nazvaného „Informace vlády k investičnímu, energetickému a klimatickému balíčku" na středu 24. září na 18. hodinu. Jde nám o to, aby nás ministr životního prostředí a ministr zemědělství informovali o krocích, které vláda připraví v boji se změnou klimatu. Některé věci jsme už připravili, mezi to patří náš návrh na ústavní ochranu vody a půdy,“ řekl šéf lidovců.

KDU-ČSL vnímá aktuální valné shromáždění OSN, které se problematice klimatu věnuje. Lidovci budou požadovat po vládě, aby informovala Poslaneckou sněmovnu o tom, jakými konkrétními akcemi a investicemi chce podpořit zemědělství a jak plánuje transformovat tuzemskou energetiku z uhlíkové na bezuhlíkovou. „Zítra předkládam Radě města Brna akční plání, jaké investice město potřebuje, aby došlo ke snížení množství emisí CO2,“ řekl první náměstek brněnské primátorky a místopředseda KDU-ČSL Petr Hladík s tím, že jsou připraveny konkrétní návrhy přes fotovoltaiku po využití bioplynu do městské hromadné dopravy až po spalování a ze štěpky vyrábění tepla a elektrické energie.

KDU-ČSL také odmítá navýšení poplatku za teplo pro lidi v bytových jednotkách, kde mají domácí kotelnu. „Týká se to více než 400 domácností a navýšení bude asi 1000 korun pro domácnost za rok, když se jim zdraží teplo," okomentoval předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jan Bartošek s tím, že byl aktivní a podal v této souvislosti pozměňovací návrh, jenž ruší tuto výjimku.

kategorie Tiskové zprávy