KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2019 Hospodářský výbor Senátu schválil zamítnutí návrhu zákona na zdanění církevního majetku
Zpět

Hospodářský výbor Senátu schválil zamítnutí návrhu zákona na zdanění církevního majetku

Přidáno 14. 2. 2019
Ilustrační foto
tisková zpráva

Zpravodajem  zákona je senátor a předseda senátorského klubu KDU-ČSL Petr Šilar. Pro zamítnutí zdanění církevních náhrad bylo deset senátorů a dva se zdrželi, proti nebyl nikdo. "V případě restitucí církevního majetku je stát dlužníkem a jestliže se nyní snaží tlačit na změnu smluvních podmínek mocenským způsobem, tak se to zcela příčí duchu demokratického vládnutí," prohlásil Šilar.


Stanovisko hospodářského výboru bude nyní předloženo na řádném jednání Senátu, které se uskuteční 27. února 2019. „Věřím, že Senát novelu odmítne a vrátí ji k přepracování. Je zapotřebí si uvědomit, že finanční náhrady církvím opravdu nejsou darem nebo příjmem, jedná se o finanční kompenzaci za majetek, který už neexistuje nebo nemůže být církvím vrácen,“ uzavřel Šilar. Pokud poslanci senátní veto komunistického návrhu přehlasují zejména hlasy vládní koalice, opoziční senátoři se podle svých vyjádření obrátí na Ústavní soud.

kategorie Tiskové zprávy