KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2019 Cizinci mají poslední šanci zaregistrovat se k eurovolbám. Pokud chceme lepší Evropu, musíme být akt
Zpět

Cizinci mají poslední šanci zaregistrovat se k eurovolbám. Pokud chceme lepší Evropu, musíme být aktivní, říká předseda Výborný

Přidáno 11. 4. 2019
Ilustrační foto
tisková zpráva

Cizinci, kteří plánují v Česku hlasovat ve volbách do Evropského parlamentu, se nejprve museli přihlásit k pobytu. Do neděle ještě musí požádat o zapsání na seznam voličů. Pokud na seznamu nebudou, volit v ČR nemůžou. „Chceme-li lepší Evropu, musíme být aktivní, musíme k volbám přijít. V rámci jednotné Evropy stojíme i o hlasy cizinců. Hodnoty, které KDU-ČSL zastřešuje, totiž nekončí jen hranicí Česka, Moravy nebo Slezska,“ vysvětluje Výborný.

Státy Evropské unie mají různá pravidla při volbě do Evropského parlamentu. Češi například nemůžou volit ze zahraničí české zástupce. A obdobně – pokud v ČR žijí cizinci, hlasovat můžou pouze pro české kandidáty. Nejpozději do neděle 14. dubna ale musí požádat o zapsání na seznam voličů v eurovolbách.

„KDU-ČSL je součástí široké rodiny evropské lidové strany a náš program do eurovoleb stojí na hodnotách jako je ochrana lidských práv, solidarita, podpora rodiny, bezpečí pro občany. A budeme je prosazovat nejen pro Čechy, ale i cizince, kteří v Česku dlouhodobě žijí,“ uzavírá Výborný.  


kategorie Tiskové zprávy