KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2019 KDU-ČSL pověřila lídra lidovců Marka Výborného jednáním s předsedy demokratických stran
Zpět

KDU-ČSL pověřila lídra lidovců Marka Výborného jednáním s předsedy demokratických stran

Přidáno 2. 7. 2019
Ilustrační foto
Tisková zpráva

KDU-ČSL pověřila svého lídra Marka Výborného, aby vstoupil do jednání s dalšími předsedy politických demokratických stran - především ODS, STAN a TOP 09. Usnesl se na tom Celostátní výbor strany. Lidovci také vyzvali ministra zdravotnictví, aby navýšil úhradovou vyhlášku tak, aby byl dostatek financí na pokrytí domácí zdravotní péče. 

KDU-ČSL se zajímá o péči občanů i v této politicky neklidné době. „Domácí péče vyjde na 210 korun, pokud člověk musí do nemocnice a je na lůžkovém oddělení, tak stojí péče 1800 korun. Péče doma je výhodnější,“ řekla 1. místopředsedkyně Šárka Jelínková. 

Celostátní výbor KDU-ČSL pověřil předsedu Marka Výborného, aby jednal s předsedy opozičních stran - především ODS, STAN a TOP 09. „Jsem rád za tento jednomyslný mandát. Jsme přesvědčeni, že současná vláda je vládou minulosti. Podle nás je potřeba se dívat do budoucnosti. Zároveň vyzýváme, aby ústavní činitelé respektovali Ústavu a ústavní zvyklosti, a to všichni bez ohledu na to, jestli se jedná o premiéra či prezidenta České republiky,“ řekl na tiskové konferenci Výborný. 

kategorie Tiskové zprávy