KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2019 Celostátní konference KDU-ČSL se usnesla, že oblast životního prostředí bude klíčovým tématem
Zpět

Celostátní konference KDU-ČSL se usnesla, že oblast životního prostředí bude klíčovým tématem

Přidáno 21. 6. 2019
Ilustrační foto
Tisková zpráva

Celostátní konference přijala řadu usnesení, mimo jiné souhlasí, že téma životního prostředí bude dalším klíčovým tématem lidovců. Širší vedení KDU-ČSL pak také souhlasilo s vyslovením nedůvěry vládě. „Nám vadí, že vláda neřeší věcná, konkrétní témata,“ řekl na tiskové konferenci po jednání Celostátní konference předseda Marek Výborný. 
Seznam usnesení Celostátní konference KDU-ČSL:

  • Celostátní konference KDU-ČSL souhlasí s vyslovením nedůvěry vládě ČR.

  • Celostátní konference KDU-ČSL podporuje aktivity předsednictva KDU-ČSL v oblasti životního prostředí, adaptace krajiny, obcí a měst na změnu klimatu. Oblast životního prostředí považuje za jednu z klíčových oblastí pro politiku KDU-ČSL. Vyzývá představitele KDU-ČSL v obcích, městech a krajích, aby aktivně prosazovali adaptační opatření v boji proti suchu, při ochraně půdy a zmírnění změny klimatu.

  • Celostátní konference KDU-ČSL podporuje, aby ČR byla v roce 2050 uhlíkově (CO2) neutrální.

  • KDU-ČSL nesouhlasí se zvyšováním poplatku za dálniční známku. Diskusi na toto téma je možno vést až nejdříve po dokončení opravy D1. Do té doby je to nehorázná drzost.


kategorie Tiskové zprávy