KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2018 Za KDU-ČSL bude do Senátu kandidovat Hayato Okamura
Zpět

Za KDU-ČSL bude do Senátu kandidovat Hayato Okamura

Přidáno 23. 5. 2018
Ilustrační foto
tisková zpráva

Hayato Okamura bude za KDU-ČSL kandidovat v podzimních volbách do Senátu. Konkrétně bude bojovat o senátorské místo v Praze 8. Jako kandidáta Okamuru schválil celostátní výbor KDU-ČSL, novinářům ho dnes oficiálně představil předseda strany Pavel Bělobrádek. 

„Nominaci do senátních voleb ve volebním obvodu Praha 8 přijímám s pokorou a plnou odpovědností. Chci se nyní během příštích měsíců ze všech svých sil věnovat každodenní komunikaci s občany volebního obvodu, abych dobře poznal jejich starosti a naděje - a mohl se tak poctivě ucházet o jejich důvěru,“ sdělil ke své kandidatuře Hayato Okamura.
Lidovecký kandidát vystudoval teologii a religionistiku na Karlově univerzitě, nyní pracuje jako tlumočník. Hayato Okamura je ženatý, s manželkou Ludmilou má 2 dcery a 3 syny. Pro svou kandidaturu chce získat širší podporu politických stran – aktuálně ji má přislíbenou od pražské organizace Zelených.
„V KDU-ČSL je nám samozřejmě sympatické, že Hayato Okamura chce být kandidátem i senátorem všech demokraticky smýšlejících občanů, jak sám říká,“ okomentoval předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. „Senát musí být zcela neoblomným ochráncem ústavy. S tímto do voleb jdeme – teď máme druhý nejsilnější klub v Senátu a uděláme vše pro to, abychom měli nejsilnější,“ dodal.
Hayato Okamura má o demokratických hodnotách zcela jasnou představu: „Především svoboda a západní i evropská orientace naší společnosti. Dále tak potřebná sociální soudržnost a vzájemná ohleduplnost mezi lidmi. Bez těchto hodnot nemůže zůstat demokracie živá,“ uzavřel Okamura.​


kategorie Tiskové zprávy