KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2018 Václav Hampl: Prioritou je ochrana ústavních principů a pevné evropské zakotvení
Zpět

Václav Hampl: Prioritou je ochrana ústavních principů a pevné evropské zakotvení

Přidáno 9. 11. 2018
Ilustrační foto
tisková zpráva

Senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí nominoval na post předsedy Senátu svého člena, předsedu Výboru pro evropské záležitosti a bývalého rektora Univerzity Karlovy Václava Hampla. Ten má podporu také od klubu SENÁTOR 21 a dalších senátorů. Pokud by stanul v čele horní komory, chtěl by se soustředit především na ochranu ústavních principů, posílení evropského zakotvení ČR a upevnění euroatlantických bezpečnostních vazeb. 


„Velice si vážím důvěry a podpory od všech, kteří se na mě v posledních dnech obracejí. V případě zvolení budu dělat vše pro to, abych byl dobrým a důstojným reprezentantem nejen samotného Senátu, ale především České republiky a jejích občanů," uvedl ke své kandidatuře Václav Hampl. Dodal, že Senát má u nás naprosto nezastupitelnou roli – je to hlídač demokratického zřízení, může být jistou opozicí vůči neuváženým krokům vlády nebo prezidenta. „Samozřejmě prostor pro zlepšení v Senátu existuje, v budoucnu by měl klást větší důraz na témata vědy, vzdělání, inovací nebo kultury," doplnil Hampl. 
 
Václav Hampl je původní profesí fyziolog, od roku 2002 je profesorem fyziologie na 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy. Osm let působil jako rektor Univerzity Karlovy, v roce 2014 byl zvolen do Senátu za obvod č. 27 (Prahu 1) jako nestraník za KDU-ČSL a Stranu zelených. V Senátu se stal členem senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí. Je ženatý a má tři děti. 


kategorie Tiskové zprávy