KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2018 Tři králové zavítali do Senátu
Zpět

Tři králové zavítali do Senátu

Přidáno 15. 1. 2018 (Administrátor)
Ilustrační foto
9. 1. 2018
Koledníky z Tříkrálové sbírky, představitele církví, politiky, vědce i umělce pozval do Senátu ke slavnostní snídani Senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí. 

Tři králové letos na půdě Senátu vykoledovali 34 300 Kč. Peníze poputují na materiální a potravinovou pomoc nejchudším. „Tříkrálovou snídani jsme uspořádali letos již po osmé. Je to setkání osobností ze světa politiky, vědy, kultury i duchovní oblasti. Novoroční období je příležitostí k zamyšlení o směřování naší společnosti. Zároveň chceme podpořit Tříkrálovou sbírku Charity ČR a dát prostor k prezentaci aktivit podporovaných z této sbírky,“ uvedl Petr Šilar, předseda senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí.

K účastníkům tříkrálové snídaně promluvili plzeňský biskup Tomáš Holub, profesor Tomáš Halík, ředitel Charity ČR Lukáš Curylo a zprostředkovně také herec Jan Potměšil. František Bílek z Oblastní charity Uherský Brod představil aktivity této organizace v oblasti péče o osamocené a potřebné lidi.

V roce 2017 bylo při koledování v Senátu vybráno 32 341 Kč. Příspěvky, které byly vybrány v Senátu v letošním roce, budou určeny na materiální a potravinovou pomoc nejchudším lidem, do azylového domu pro matky s dětmi v tísni v Brandýse nad Labem nebo na vybudování komunitního centra Farní charity Vlašim. Část prostředků poputuje i na podporu České nemocnice v Ugandě.


Kontakt:
Petra Klechová
tajemnice Senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí
tel: 602 569 765
mail: klechovap@senat.cz

kategorie Tiskové zprávy