KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2018 Senátoři za KDU-ČSL navrhují přidat ženám k důchodu 500 korun za vychované dítě
Zpět

Senátoři za KDU-ČSL navrhují přidat ženám k důchodu 500 korun za vychované dítě

Přidáno 18. 7. 2018
Ilustrační foto
tisková zpráva

KDU-ČSL dlouhodobě podporuje navýšení důchodů ženám, především matkám. Česká republika má totiž v rámci EU jeden z největších rozdílů mezi příjmy žen a mužů, a to se promítá do velkých rozdílů mezi důchody. Proto senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí navrhne, aby se matkám v důchodu přidalo 500 korun za každé vychované dítě.

„Tato svým způsobem drobnost by velmi ocenila ženu-matku. Je to ošetřeno tak, že by maminky, pokud se starají o dítě alespoň deset let, dostaly pětistovku měsíčně za každé dítě,“ okomentoval senátor Lumír Kantor.

Uvedený pozměňovací návrh je přilepšením matkám, na které by společnost neměla zapomínat. Naopak je důležité poděkovat ženám za výchovu dětí a pomoci jim zkvalitnit jednu etapu života.

500 korun pro matky za každé vychované dítě je jeden z návrhů tzv. důchodového balíčku, který KDU-ČSL představila. O jednotlivých pozměňovacích návrzích už hlasovala Poslanecká sněmovna. Většina poslanců ale návrhy lidovců nepodpořila.

kategorie Tiskové zprávy