KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2018 Senát jim nedáme, řekl Bělobrádek. Fischer se opřel do prezidenta Zemana
Zpět

Senát jim nedáme, řekl Bělobrádek. Fischer se opřel do prezidenta Zemana

Přidáno 30. 8. 2018
Ilustrační foto
idnes.cz
Roli zásadní pojistky demokracie může hrát Senát podle předsedy KDU-ČSL Pavla Bělobrádka, který do něj kandiduje na Náchodsku. „Heslo, které zastřešuje naši kampaň, je Senát jim nedáme. Těm, kteří chtějí destruovat demokracii, mají parlament za žvanírnu, nechtějí vyslechnout opačný názor a mají tendenci brát Českou republiku jako dobyté území,“ řekl.
„Nemůžeme zabránit všemu, ale lze zabránit některým nápadům, které považujeme za velmi nebezpečné pro další vývoj České republiky,“ uvedl předseda KDU-ČSL Bělobrádek.

Slova o parlamentu jako žvanírně použil dříve šéf ANO, současný premiér Andrej Babiš. „Není jedno, na jakých ideálech postavíme naši zemi,“ řekl nezávislý kandidát Pavel Fischer, který má před senátními volbami podporu nejen lidovců, ale i ODS, TOP 09 a Starostů a nezávislých.

„Úspěchem bude posílení senátního klubu,“ řekl iDNES.cz Bělobrádek.  Lidovci mají nyní v Senátu 16 zástupců, z nichž tři své pozice obhajují, a jejich klub je druhý nejsilnější v horní komoře parlamentu.

Do senátních voleb posílají dvanáct vlastních kandidátů a tři další podporují. Kromě Fischera, poradce exprezidenta Václava Havla, i druhého neúspěšného prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše, největšího soupeře Miloše Zemana v prezidentské volbě, a živnostníka a publicistu Boba Fliedra.

Celý článek: ZDE
kategorie Z médií