KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2018 Schůzka Michaely Šojdrové a Andreje Babiše k syrským sirotkům
Zpět

Schůzka Michaely Šojdrové a Andreje Babiše k syrským sirotkům

Přidáno 21. 9. 2018
Ilustrační foto
tisková zpráva

Europoslankyně Michaela Šojdrová se dnes sešla s premiérem Andrejem Babišem a a prvním místopředsedou vlády Janem Hamáčkem, aby jim předložila svůj návrh na poskytnutí mezinárodní ochrany (doplňkové ochrany) v České republice pro nezletilé bez doprovodu ze Sýrie, které jsou v řeckých uprchlických zařízeních.

“Premiér Babiš iniciativu nechává na nás, ale potvrdil, že ministerstvo vnitra poskytne součinnost. Naším úkolem je teď najít nezletilé děti bez doprovodu rodičů v uprchlických zařízeních v Řecku a zároveň najít vhodné české rodiny, které by si je vzaly do péče. Začneme nejdříve s menším počtem, nejmenších a nejzranitelnějších dětí, třeba 5 až 10, ” komentuje výsledky schůzky Michaela Šojdrová
 
Neformální platforma zástupci politiků, občanské společnosti a odborníků začne příští týden pracovat na tom, aby v České republice našly bezpečné útočiště syrské děti, které jsou v současné době v uprchlických zařízeních v Řecku. Podle posledních informací v zadržovacích registračních centrech na ostrovech (hot-spotech, např. středisko Moria na ostrově Lesbos) se situace stává kritickou kvůli přelidnění. Zde jsou děti velmi ohroženy. Situace má tendenci se pořád zhoršovat, proto nelze pomoc odkládat na politicky vhodnější dobu.


kategorie Tiskové zprávy