KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2018 Roman Línek /KDU-ČSL/ se stal novým místopředsedou Evropského výboru regionů
Zpět

Roman Línek /KDU-ČSL/ se stal novým místopředsedou Evropského výboru regionů

Přidáno 7. 12. 2018
Ilustrační foto
tisková zpráva

Roman Línek, 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje (KDU-ČSL), byl tento týden v Bruselu zvolen předsedou české národní delegace v Evropském výboru regionů (ECOR) a stal se také novým místopředsedou tohoto 350členného evropského orgánu. ECOR se sešel ve dnech 5. – 6. prosince na svém letošním posledním zasedání.

Hlavními body jednání byly podrobné diskuze s evropskými komisaři o aktuálních otázkách Unie. „S komisařkou Corinou Cretu jsme probírali podmínky budoucí politiky soudržnosti a komisařem Michelem Barnierem dohodu o brexitu. Tato smlouva o rozvodu bohužel nepřináší žádné nové hodnoty ani Británii, ani Evropské unii, jen nabízí cestu, aby oboustranné ztráty byly co nejmenší,“ komentuje z Bruselu Línek.
 ECOR tvoří 350 zástupců evropských regionů, měst a obcí. Schází se zpravidla 5x ročně na dvoudenních zasedáních a jeho posláním je hájit regionální zájmy na celoevropské úrovni. Českou národní delegaci tvoří šest reprezentantů krajů, pražský primátor a pět zástupců českých měst a obcí. Roman Línek zde Českou republiku zastupuje dlouhodobě, v uplynulých letech byl jedním ze dvou Čechů pracujících v předsednictvu ECOR a nyní byl nově zvolen předsedou české národní delegace a místopředsedou  ECOR.

kategorie Tiskové zprávy