KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2018 Pavel Svoboda: Stop nepřehledným tarifům za balíky do zahraničí
Zpět

Pavel Svoboda: Stop nepřehledným tarifům za balíky do zahraničí

Přidáno 15. 3. 2018
Ilustrační foto
tisková zpráva

Europoslanci schválili na březnovém plenárním zasedání ve Štrasburku nová pravidla týkající se posílání balíků v rámci EU. "Dobrá zpráva pro spotřebitele," komentuje usnesení Pavel Svoboda, který je členem dopravního výboru Evropského parlamentu.


Nepřehlednost v cenách zásilek se odráží na nepřiměřeně vysokých poplatcích, které si někteří přepravci účtují za zasílání balíků do zahraničí. Vysoké poštovné a nepřehlednost tarifů odrazují malé firmy, aby do zahraničí vůbec doručovaly. Je to problém také pro e-shopy, jejich zákazníky, ale i pro všechny, kdo chtějí poslat balík rodině nebo přátelům v zahraničí.
Na březnovém plenárním zasedání schválili europoslanci nová pravidla týkající se posílání balíků v rámci států EU. Obsahem návrhu nařízení je účinnější dohled nad trhy, zvýšení transparentnost tarifů a stanovení nižších sazeb zejména v odlehlých oblastech. "Toto usnesení je dobrá zpráva pro spotřebitele," říká Pavel Svoboda, který je členem dopravního výboru Evropského parlamentu, díky němuž se tato zpráva na plénu projednávala.
"Zákazníci i prodejci si budou moci na speciálním webu srovnat ceny poštovného a zvolit si doručovací firmu, která nabízí nejlepší ceny. Kurýrní služby budou muset zákazníkům poskytnout jasné informace o cenách a podmínkách doručení. Navíc ceny dodavatelských firem budou monitorovány nadnárodními úřady, takže nebude docházet k jejich nesmyslnému navyšování," dodává europoslanec.

kategorie Tiskové zprávy