KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2018 Pavel Svoboda: Prokremelský křesťan je jako prostopášný světec. Oboje najednou nelze
Zpět

Pavel Svoboda: Prokremelský křesťan je jako prostopášný světec. Oboje najednou nelze

Přidáno 3. 12. 2018
Ilustrační foto
echo24.cz

U řady věřících lidí se ujala myšlenka, že prezident Putin je pravým ochráncem křesťanstva. Od některých slýchám, že jedině on může zachránit Evropě křesťanství.  Tak se na to společně podívejme. Když na jeho skutky aplikujeme biblickou zásadu „po ovoci poznáte je“, jaký dostaneme výsledek?

Jak se může nazývat křesťanem někdo, kdo zabíjí svoje politické protivníky? Přikázání „Nezabiješ“ vs. Němcov, Politkovská, pokus u Skripala atd. Kdo krade násilím území svým sousedům? „Nepokradeš“ vs. Krym, východní Ukrajina, Gruzie, Moldávie. Kdo postavil svoje veřejné vystupování na lži? „Nepromluvíš křivého svědectví proti bližnímu svému“ vs.  dezinformační válka, založená na Gerasimovově doktríně. Komu dodržování práva nic neříká? Kdo považuje snahu o dialog a diplomacii za znak slabosti? Kdo odsudek Stalina vydává za boj proti Rusku? Kdo zneužívá pravoslavnou církev k těmto ohavnostem? Moskevský patriarchát na ruské straně žehná zbraně, na ukrajinské straně hlásá, že Ukrajinci nemají bojovat proti svým bratřím ve víře. Kdo dává záštitu pro největší mešitu v Evropě? 

Více ZDE

kategorie Z médií