KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2018 Michaela Šojdrová v Událostech, komentářích - Přijme Česko pár desítek dětí ze Sýrie?
Zpět

Michaela Šojdrová v Událostech, komentářích - Přijme Česko pár desítek dětí ze Sýrie?

Přidáno 2. 11. 2018
Ilustrační foto
ČT24

Nové jednání o dětských uprchlících bez doprovodu. Podle europoslankyně Michaely Šojdrové jsou řecké úřady a mezinárodní organizace připravené s Českem spolupracovat. Politička kvůli tomu požádala o schůzku ministra vnitra i premiéra. Andrej Babiš ale už dřív řekl, že nepočítá s tím, že by sem tyto děti přicestovaly.

"Byla jsem zjistit informace o nedoprovázených syrských dětech, které by byly vhodnými kandidáty na humanitární pomoc České republiky. Zjistila jsem, že celkem těch nedoprovázených dětí je 3400, poslední informace, mám tedy informaci o tom, kde všude ty děti v Řecku jsou, je to 1200, 1175 dětí, které jsou umístěny v azylových zařízeních, které jsou pro tyto děti vhodné, ale je to maximum kapacity, kterou mají, takže zhruba 2000, více než 2000 dětí je teď mimo azylová zařízení, jsou v táborech, v hot spotech, ale také na ulicích, což je velký problém." řekla v rozhovoru pro Události, komentáře Michaela Šojdrová, europoslankyně za KDU-ČSL.

Více ZDE

kategorie Z médií