KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2018 Michaela Blahová /KDU-ČSL/ vyhrála první kolo doplňovacích senátních voleb na Zlínsku
Zpět

Michaela Blahová /KDU-ČSL/ vyhrála první kolo doplňovacích senátních voleb na Zlínsku

Přidáno 25. 5. 2018
Ilustrační foto
tisková zpráva

Michaela Blahová /KDU-ČSL/ postoupila do druhého kola doplňovacích senátních voleb na Zlínsku. Dostala nejvíc hlasů ze všech kandidátů - 24,18 procent. V pracovní oblasti se Michaela Blahová věnovala rodinám, zejména dětem a seniorům. Pracovala například jako pastorační asistentka olomouckého arcibiskupství, na starosti měla organizaci projektů pro rodiny s dětmi. V centru Domovinka pak vedla denní služby pro seniory. Od roku 2016 je členkou Rady Zlínského kraje pro sociální oblast, rodinnou politiku a neziskový sektor.

„Všem moc děkuji za podporu," řekla k výsledkům prvního kola voleb Michaela Blahová. Ta mimo jiné působí v krajském Sdružení žen KDU-ČSL, kde vykonává funkci předsedkyně. Je členkou Krajského výboru KDU-ČSL pro Zlínský kraj a také členkou Celostátní konference KDU-ČSL. Nejde opomenout i její další aktivity – je například organizátorkou regionální Tříkrálové sbírky a pravidelně pořádá akce na podporu tradic a komunitního setkávání.

„Celý život se ráda setkávám s lidmi a snažím se pomáhat těm, kteří si sami pomoci nemohou nebo si pomoc zaslouží. I z toho důvodu jsem pracovala v sociálních službách, např. v Charitě Zlín jako vedoucí střediska Domovinka nebo jako dobrovolník v klubu maminek a podobně,“ přiblížila své činnosti Michaela Blahová.

„Na druhou stranu vím, i díky mému ekonomickému vzdělání, že k solidaritě patří i zodpovědnost. Velmi si vážím pracovitých lidí, kteří se řádně starají o své děti, rodiče, nemocné nebo o své okolí. A tento přístup zodpovědné solidarity bych chtěla prosazovat - být aktivní i prospěšná pro lidi, obce a firmy z našeho regionu,“ okomentovala Blahová svou kandidaturu.

Michaela Blahová je vdaná a má čtyři děti. Žije ve Zlíně a mezi její záliby patří cyklistika, lyžování nebo čtení knih.  
 

kategorie Tiskové zprávy