KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2018 Měl by stát poskytnout výraznější finanční pomoc podvedeným klientům H-Systemu?
Zpět

Měl by stát poskytnout výraznější finanční pomoc podvedeným klientům H-Systemu?

Přidáno 27. 7. 2018
Ilustrační foto
ČRo Plus

Měl by stát poskytnout výraznější finanční pomoc podvedeným klientům H-Systemu? Jak chce vláda zpřísnit podmínky pro chov velkých šelem? A co vedlo stovky migrantů k útoku na plot na hranice mezi Marokem a španělskou Enklávou? Po uplynutí měsíční lhůty k vystěhování lidí z domů v Horoměřicích nepřistoupí konkurzní správce H-Systemu Josef Monsport jak dnes uvedl k unáhleným a překotným krokům. Obyvatelé domů opět vyzývá, aby ho kontaktovali. 

Jan Bartošek, předseda poslaneckého klubu za KDU-ČSL, v rozhovoru pro Český Rozhlas Plus mmo jiné říká: "Nikomu, a to včetně prezidenta nepřísluší, aby konkrétní kauzy diskutoval se soudci na jakékoliv úrovni. Tak, jak jsem pochopil z veřejně dostupných zdrojů, pan Rychetský říká, že je připraven diskutovat maximálně o soudním systému v rámci České republiky, nikoliv o kauze H-System. To považuju za správný, legitimní přístup, protože soudy jsou nezávislé. Já respektuji jejich rozhodnutí, může se mi to mnohdy nelíbit, ale vycházím z toho, že soudy jsou nezávislé a žádný z politiků včetně prezidenta by do jejich funkčnosti neměl vstupovat a ani je nějak jinak ovlivňovat."

Celý rozhovor si můžete poslechnout ZDE

kategorie Z médií