KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2018 Marek Výborný: Hrdost nestačí. Na cestu zotročení a totality můžeme sejít snadno
Zpět

Marek Výborný: Hrdost nestačí. Na cestu zotročení a totality můžeme sejít snadno

Přidáno 25. 10. 2018
Ilustrační foto
forum.cz

S blížícím se výročím založení Československa položil deník FORUM 24 známým osobnostem tyto dvě otázky: Vzbuzuje ve vás stoleté výročí založení Československa pocit hrdosti? Jak vidíte budoucnost českého státu v příštích dvaceti letech? Tentokrát odpověděl svým textem poslanec KDU-ČSL Marek Výborný.

Žijeme ve světě, který je zaměřen mnohdy velmi agresivně na aktuální zisk, vlastní prospěch či prospěch politických elit navázaných na osobní ekonomické zájmy. Současně jsme ovlivňováni preferencemi populismu a černobílého vidění světa. Přitom svět našeho bezprostředního okolí, životů našich rodin, ale i společnosti je daleko pestrobarevnější. Je mozaikou, která jako celek působí úžasným dojmem. Co nám v tomto smyslu přinesou oslavy výročí vzniku Československa? Pár položených věnců, pár proslovů, slavnostní metály? To by bylo málo. Zkusme hledat hlubší smysl každého výročí, zkusme hledat i jeho přesah do dnešních dnů. Historie je mimo jiné i tím, co nám může přinést v mnohém poučení. 

Více si můžete přečíst ZDE

kategorie Z médií