KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2018 Končící vláda Andreje Babiše dostala od lidovců „výborné“ vysvědčení
Zpět

Končící vláda Andreje Babiše dostala od lidovců „výborné“ vysvědčení

Přidáno 26. 6. 2018
Ilustrační foto
tisková zpráva

Vládnutí bez důvěry, spolupráce s KSČM a SPD, normalizační praktiky ve státní správě nebo omezování veřejnoprávních médií jí za posledního více než půl roku šly na výbornou.

Místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek k tomu na dnešní tiskové konferenci s jistou dávkou ironie poznamenal „V souvislosti s končící vládou musíme zmínit především její vytrvalost ve vládnutí bez důvěry, intenzivní spolupráci s komunisty a extremisty z SPD. Dále pak opravdu brilantní normalizační praktiky, které zavedli v chování ke státní správě - pozvyhazovali spousty odborníků a k obrazu svému si státní správu vyčistili.“ V souvislosti s dosluhující vládou Jan Bartošek ještě zmínil důsledné ignorování současné zoufalé bytové situace v ČR a lhostejnost k ekonomické situaci rodin. Podle něj bylo možné prosadit mnoho dobrých věci, což se nepovedlo.
K omezování veřejnoprávních médií pak Jan Bartošek připomněl, že právě dnes to je přesně 50 let, kdy byla v roce 1968 zrušena cenzura. Sice jen na dva a půl měsíce, ale i to stačilo, aby se národ dozvěděl o zvěrstvech páchaných komunisty v padesátých letech. „Za lidovce chci říct, že my jsme zásadně proti zasahování do veřejnoprávních médií a do svobody tisku. Svobodu médií vnímáme jako základní nástroj demokracie a odmítáme kroky, které by vedly k jejímu omezení,“ konstatoval Bartošek.


kategorie Tiskové zprávy